piątek, 01 marca 2013
PRZEPROWADZKA

Trochę to trwało, przepraszam niecierpliwiących się. Przenosimy się! :) Zmieniam nazwę bloga, szablon i platformę. Jeszcze nie wszystko w nowym miejscu jest gotowe, wybaczcie więc stare zdjęcia i niekonsekwencję w rodzaju i kolorze czcionki, ustawienia szablonu sobie, a kopiowanie wpisów sobie i nie do końca wypada synchronicznie. Ale, żeby nie przedłużać, chciałam już teraz zaprosić Was do nowego miejsca, w międzyczasie będę poprawiała posty i zdjęcia.

Kiedy zakładałam ten blog nie przypuszczałam, że będzie miał czytelników, szczerze! Strona nie powstała dla poklasku, miała być odskocznią dla mnie, wirtualnym „brulionem” z zapisanymi proporcjami, do których mogłam wracać, a także motorem do przyrządzania sensownych dań. Nie przemyślałam wielu kwestii: ograniczonego szablonu (myślę, że wielu z Was- tak jak i z czasem mnie- irytował bardzo wąski środkowy kluczowy pas, który wymuszał częste scrollowanie i ograniczał możliwość wstawiania większych zdjęć), nazwy, nicka („wegetarianka” był loginem zarezerwowanym, wybrałam pierwszą lepszą automatyczną podpowiedź- „wegetarinka”- to nie literówka, a login, który miał mi służyć do logowania się na platformie) i innych spraw. Z czasem moja kuchnia bardzo się zmieniła, z wegetariańskiej, czy nawet około- wegetariańskiej, przeistoczyła się w kuchnię wegańską, nazwa bloga stała się więc mylną dla tych, którzy poszukują typowych przepisów kuchni wege i męczącą dla mnie. Z jednej strony nosiłam się z zamiarem zmiany nazwy, wymiany szablonu, miejsca, ale z drugiej- trochę się tu „zasiedziałam”, przyzwyczaiłam do bloxa i podglądu na zaprzyjaźnione blogi na tej platformie. Jednak dzięki motywacji bliskiej mi osoby :), która pomogła mi z nową nazwą, założeniem bloga i przenoszeniem wpisów, zmiany okazały się i realne i nie tak bolesne. Ula, dziękuję, jesteś aniołem :)

Tym samym zapraszam Was do nowego miejsca wegańskich inspiracji kulinarnych:

sojaturobie.blogspot.com

sojaturobie.pl

lub

sojaturobie.com

 

Znaczną część przepisów przeniosłam tam, zdjęcia w większości są „stare”- trochę to potrwa nim je zaktualizuję, nie da się przerobić ich w kilka dni. Aktualizacji na wegetarianka.blox.pl nie przewiduje się.

A jednak trochę mi smutno...00:36, wegetarinka , OD SIEBIE
Link Komentarze (30) »
piątek, 25 stycznia 2013
UTRUDNIONY DOSTĘP DO BLOGA

Kochani, od dzisiejszego wieczoru do niedzieli włącznie (mam nadzieję, że nie dłużej) będzie utrudniony dostęp do bloga, być może całkowicie wyłączony. Idą zmiany :) Mam nadzieję, że spodobają się także Wam. Szczegóły wkrótce.

10:27, wegetarinka , OD SIEBIE
Link Komentarze (20) »
niedziela, 22 stycznia 2012
STRONA TYMCZASOWO ZAMKNIĘTA

Też przespaliście referendum, w którym spytano nas  o zgodę na rządową kontrolę internetu?
A może pierwszy raz słyszycie o ACTA? Media przestały milczeć dopiero po atakach grupy Anonymous na strony rządowe i strony firm i osób forsujących projekt (to nie są chaotyczne, przypadkowe działania, a konkretne cele). Co prawda w mediach skupiono się głównie na adresach zaatakowanych stron zamiast na źródle ataków- ale na początek- bierzemy i to!

Czym jest ACTA i co możesz zrobić- sprawdź tutaj (klik)
Odsyłam również do zapoznania się z interpelacją poselską Johna Godsona na Facebooku (klik), artykułem Krzysztofa Gonciarza (klik), artykułem na onecie (klik) i zamieszczonymi tam komentarzami oraz na profil Kancelarii Premiera (klik), ponad 4000 komentarzy pozostaje nadal bez odzewu.

26 stycznia 2012 r. przedstawiciele naszego rządu planują podpisać międzynarodową umowę ograniczającą wolność w sieci. Otoczka nie brzmi źle, założenia projektu mówią o ochronie praw autorskich, o walce z piractwem i podróbkami. Jednak umowa z nazwy jest tylko antypiracka. W praktyce będzie pozwalała na kontrolę każdego naszego ruchu w sieci przez rząd i dostawców internetu. Czujecie ten sam niepokój co ja?


NIE DLA ACTA

Nie zgadzam się na tworzenie prawa po cichu, za naszymi plecami, na decydowanie o nas bez naszej wiedzy, bez debat, konsultacji społecznych, wysłuchania za i przeciw, analizy kontrowersyjnych zapisów, wysłuchania naszych obaw i rozważenia ewentualnych skutków podjętych decyzji, nie zgadzam się na zmuszanie społeczeństwa ustawami do zakupu książki czy płyty, bo nie tędy droga, dlatego strona wegetarianka.blox.pl zostaje  zamknięta w dniach 23- 26.01.2012 r. w ramach protestu.

NIE dla ACTA !16:21, wegetarinka , OD SIEBIE
Link Komentarze (13) »
piątek, 21 stycznia 2011
Odeszła Ewa Smeja

Wczoraj, po swoim banalnym wpisie o marchewce, przeczytałam wpis męża Ewy, długo patrzyłam w ekran, doszukiwałam się jakiegoś chochlika, zamykałam komputer, otwierałam i znowu czytałam, słowo po słowie, czarne litery wciąż tam tkwiły, a komunikat był jednoznaczny, niemożliwe... Dzisiaj wszystko bardziej do mnie dociera, Ewa odeszła.

Ewa Smeja była wegetarianką, blogerką, a przede wszystkim mamą zmagającą się ze swoją chorobą i chorobą swojego dziecka. Pełną determinacji i ogromnej siły, czułam, że dzięki temu mała Ania stanie w końcu na własnych nóżkach. Mimo wielu przeciwności losu walczyła, ta walka często była bardzo nierówna, teraz będzie tym bardziej, gdyż ojciec małej dziewczynce musi również zastąpić matkę. Ewa była w moim wieku, w podobnym wieku mam córkę, obiecałam sobie, że nie będzie tu prywatnych ani emocjonalnych wątków, ale za mocno to mną grzmotnęło.

Za szybko odeszłaś Ewo, byliśmy dopiero w połowie drogi :(

16:00, wegetarinka , OD SIEBIE
Link Komentarze (9) »
wtorek, 31 sierpnia 2010
DZIEŃ BLOGERÓW...

Dzisiaj jest Święto Blogów, czy Blogerów właściwie (!). Zaskoczona jestem totalnie, do dnia dzisiejszego nie słyszałam o czymś podobnym ;)

Przyznam, że blogowanie bardzo mnie wciągnęło, cały czas uczę się czegoś nowego, od innych i od siebie również :) Każdy pisze dla siebie, wiadomo i decyduje o wyglądzie i poziomie własnej strony, jednak bez publiki nie ma przedstawienia, więc wszystkim, którzy tu zaglądają, komentują, podpowiadają- serdecznie dziękuję :D

Przy tego typu zabawach, zawsze czuję niedosyt, bo stron, które lubię odwiedzać jest dużo więcej niż podają zasady, ale postaram się...

Oto zasady:

1. Napisz, kto przyznał Ci tę nagrodę.
2. Wymień 10 rzeczy, które lubisz.
3. Przyznaj tę nagrodę 10 innym blogerom i poinformuj ich komentarzem.


Po kolei:

1. Pinkcake


2. Lubię:

1 rodzinkę, wiadomo, mam wspaniałą córę i prawie doskonałego męża ;)

2 poranną kawę, bez której nie sposób rozpocząć dnia i której zapachem budzi mnie codziennie /prawie ;)/ mąż

3 zioła w kuchni, na parapecie i w ogrodzie, wypoczywam patrząc na nie, nie wykorzystuję nawet połowy tego co mam, lubię je mieć

4 książki, programy, czasaopisma i blogi kulinanrne, niekoniecznie wege

5 zajrzeć tu i zobaczyć, że pojawił się kolejny nowy komentarz :)

6 biżuterię hand- made, druciki, kamyki, koraliki, blachy... nie dłubię w tym codziennie, ale jak złapię wenę, to mogę 'siedzieć' do rana...

7 morza szum, ptaków śpiew... ;) obcowanie z naturą, z dala od asfaltu

8 ciepłe skarpety, gorącą herbatę z cytryną i ciepły koc w takie wieczory jak dzisiejszy

9 moją przyjaciółkę Anię, dzięki której wiem co znaczy wieloletnia i prawdziwa przyjaźń, a prawdziwy przyjaciel to ktoś, kto wie o Tobie /prawie/ wszystko i mimo to nie przestaje cię kochać :)

10 i siebie też lubię ;)


3. Jest wiele blogów, na które chętnie zaglądam, choć rzadko komentuję, taki typ ;) Oto moja lista blogerek, na których strony zaglądam najczęściej:

1 Alicja, dzięki niej upiekłam swój pierwszy chleb na zakwasie, bo ma ciekawe wege pomysły i zdolność do wyszukiwania prawdziwych perełek na innych stronach wydobytych wręcz z dna oceanu ;)

2 Quinoamatorka, bo to mój ulubiony blog wege w wersji pl

3 Zielenina, bo to kolejny fajny zielony blog

4 Edysqua, bo również :-)

5 Aga, bo podoba mi się świadome odżywianie

6 Mathilda, bo również ;-)

7 Pinkcake, bo zaszczepiła we mnie bakcyla kwiatożercy ;)

8 Basia, bo to blog inny niż 'wszystkie' ;)

9 Bea, za te wszystkie piękne zdjęcia i przepisy, dużo ciekawostek, za "Święto Dyni" i dynię makaronową, którą posiałam po jej wspaniałych i smakowitych wpisach :)

a to blogi, które odwiedzam, by dać odpocząć zmysłom :D

10 Ewa

11 Jagoda

12 Looka

wyszło ponadprogramowo, nie szkodzi i tak lista jest o wiele za krótka...

22:55, wegetarinka , OD SIEBIE
Link Komentarze (15) »
sobota, 10 kwietnia 2010
...

...

w pewnych sytuacjach słowa stają się zbędne lub jest ich po prostu brak, tak jest i teraz, gdy koszmar staje się jawą

...

swiatelko

18:00, wegetarinka , OD SIEBIE
Link Komentarze (2) »
sobota, 12 września 2009
WYRÓŻNIENIE

Otrzymalam nagrodę "One lovely blog award" (juhuuuu), zostałam wyróżniona przez Monię, Gastromonię :), ogromne dzięki, to bardzo cieszy, że mój młody blog jest dostrzegany :)

Nie chciałam nikogo faworyzować, wiele wspaniałych blogów umieściłam w zakładkach po prawej stronie, wszystkie są pisane przez niesamowite osoby, z ogromną pasją, przyprawiają wręcz o dreszcze. Jest ich dużo więcej, nie nadążam aktualizować.

Wyróżnię jednak jeden blog, blog mamy Nulki, pisany przez dzielną mamę dzielnej dziewczynki.

 

17:39, wegetarinka , OD SIEBIE
Link Komentarze (1) »
wtorek, 14 lipca 2009
POSTRZELONA, STRZELAM DALEJ

Zostałam postrzelona i dołączam się do zabawy (choć nie cierpię łańcuszków...). Padłam łupem Dziwnograj z "In the jar"

Blogowa zabawa łańcuszkowa polega na kilku zasadach:
1. Podaj linka do bloga osoby, która nas 'ustrzeliła’,

2. Zacytuj u siebie 'zasady' zabawy,

3. Napisz sześć rzeczy o sobie,

4. 'Ustrzel' następnych sześć osób,

5. uprzedzić wybrane osoby, zostawiając komentarz na ich blogu.


Sześć rzeczy o sobie (aż 6!), wegetarinka:

- nie je mięsa od 16 lat i jest wyjątkiem w rodzinie i w najbliższym kręgu przyjaciół, którzy czasami naśmiewają się z jej kotletów "z trawy" ;-)

- ma męża, córkę, 1 psa i 3 koty

- lubi gotować i zjeść dobrze (smacznie)

- lubi podłubać ręcznie biżuterię

- pracuje na 150% i bawi się też na tyle ;-)

- przez długie lata mieszkała w dużym mieście, po czym wyprowadziła się z tego tłumu w spokojniejsze rejony i wychodząc wieczorem na taras słyszy tylko odgłosy natury :)


Strzelam do:

- Agi z  eksperymentalnie.blogspot.com

- Peli z  smakiprzysmaki.blogspot.com

- Beatki z  www.beawkuchni.com

- mojej imienniczki z  ugotujmy.blogspot.com

- blue_megi z  rogalik.blox.pl

- dr Ewy z  drewa999.blox.pl
23:14, wegetarinka , OD SIEBIE
Link Komentarze (8) »
piątek, 10 lipca 2009
O MNIE I MOIM BLOGU

Nie jem mięsa pod żadną postacią od nastu lat, jeśli się nie mylę 16 i dobrze mi z tym. Przetrwałam wojnę z rodzicami o mięso, przetrwałam ciążę i porod. Jestem mamą cudownej zdrowej sześcioletniej dziewczynki- Wiktorii. Nie jestem fanatyczką, otaczają mnie mięsożercy, nie nawracam ich na swoją drogę, nie szkaluję. Nie jestem dziwolągiem, chodzę do fryzjera i kosmetyczki, lubię przypudrować sobie nos i kupic fajny ciuch ;)

Z mojego jadłospisu, a co za tym idzie z przepisów blogowych wykluczone jest mięso. Taką mam na dzień wczorajszy i dzisiejszy wrażliwość, może kiedyś odejdę od innych produktów odzwierzęcych. Nie zależy mi na etykiecie, mogę nie być wegetarianką dla kogoś kto o te etykiety dba, co nie zmienia faktu, że pod definicję wegetarianizmu się jednak kwalifikuję. Jeśli chcesz ze mną porozmawiać na temat wegetarianizmu, produktów jakie używam, o tym, czy uważam sie za lepszą przez to, że nie jem mięsa /;-)/ czy o wyższości kebaba nad zupą z ogóra /;-)/ pisz na maila: przepisybajki@vp.pl. Ten blog nie jest przeznaczony na tego typu dyskusje.

Blog stworzyłam po to, by mieć w jednym miejscu wszystko to co lubię (zjeść), taki na miarę naszych czasów zeszyt z przepisami.

Uwielbiam bób, szparagi, cieciorkę, szpinak i sery, więc z pewnością znajdziesz tu dużo propozycji z udziałem powyższych :)

 

Fajnie że wpadłaś (-łeś) do mnie, jeszcze fajniej, jeśli tu wracasz :-)

 

Pozdrawiam

23:15, wegetarinka , OD SIEBIE
Link Komentarze (4) »
O autorze
Zakładki:
INNE BLOGI BEZMIĘSNE PL
NIEKONIECZNIE WEGE, ALE RÓWNIEŻ INSPIRUJĄCO
POMÓŻMY DZIECIOM
TUTAJ TEŻ ZAGLĄDAM
WARTO ZAJRZEĆ
WEGETARIAŃSKO ZA GRANICĄ
ZAGRANICZNE
Tagi
KONTAKT:przepisybajki@vp.pl
WAŻNE !!!!
Wszystkie zdjęcia oraz przepisy, w których nie podaję źródła inspiracji, są MOJĄ WŁASNOŚCIĄ i NIE ZGADZAM SIĘ NA ICH KOPIOWANIE BEZ MOJEJ ZGODY, zwłaszcza w celach komercyjnych! (USTAWA z dnia 4/02/1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

ZABAWKI DLA DZIECI: Zabawki dla dzieci

EMPATIA DLA ZWIERZĄT I BLOGI WEGE: empatia, dla zwierząt i wege blogi

BLOGI KULINARNE: Durszlak.pl